avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 857 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... accident auto
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

accident auto

buna.florin ma numesc...in data de 2.11.2015..am avut un accident auto in care a fost o victima.mergem de la servici impreuna cu colegii cand pe contrasens venea o masina cu faza lunga.lam blituit ce celalat si in momentul acela am observat niste oameni care impingeau o remorca.remorca era mare in jur de 5 metri cu 2 axe si era pe sensul meu de mers dar indreptata invers cu carligul de remorcare spre masina mea.am franat dar nu mam putu oprii si pe unul din cei care impingeau remorca lam lovit si iam rupt piciorul.nu am avut cum sa evit coliziunea deoarece era pe un pod cand am franat si pe celalat sens de curculatie era o masina.mi sau luat probe biologice care au fost 0.victima a depus un certificat medicolegat de 85 dezile de ingrijiri medicale.accidentul sa pridus in jud gorj swi nu am nici o veste de atata timp.oare cat mai dureaza ?si cum pot afla asta?ce pedeapsa as putea primi?sau se poate sa fie culpa conuma?deoarece accidentul sa prudus la ora 6 era intuneric si remorca nu era deloc semnalizata.
Cel mai recent răspuns: flokeke , utilizator 11:29, 8 Iunie 2016
Cu siguranta vor fi si ei trasi la raspundere, avand partea lor de vina.
ar fi corect sa si lor sa le faca dosare penale pentru punerea in miscare pe carosabil a remorcii neavand permis de conducere?oare cum ma pot interesa in ce stadiu e dosarul meu?daca a ajuns la parchet sau nu?eu sunt din cj si accidentul sa produl in jud gorj

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Accident cu victime flokeke flokeke buna.florin ma numesc...in data de 2.11.2015..am avut un accident auto in care a fost o victima.mergem de la servici impreuna cu colegii cand pe contrasens ... (vezi toată discuția)
Vinovat sau nevinovat - accident rutier cu victime provocat de manevra unui taximetrist Razwy91 Razwy91 Buna ziua! Am avut un accident rutier acum 9 luni din care a rezultat vatamarea corporala a 2 pietoni. Eram in timpul programului de lucru cu duba de servici ... (vezi toată discuția)
Dosar penal flokeke flokeke buna.am avut un accident auto in data de 2.11.2015....conduceam acasa de la serviciu ,pe contrasens vedea o masina cu faza lunga.cand iam dat blituri am ... (vezi toată discuția)