Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiune

doresc sa stiu ce acte sunt necesare ptr. dezbaterea succesiunii ptr. un teren extravilan de 1,5 ha. si cat costa taxele notariale
Buna ziua,
- certificat deces pentru persoana pe care o succedati
- C.I. certificat de nastere, de casatorie si orice acte care sa dovedeasca ca sunteti mostenitor
- un martor
- acte de proprietate pentru terenul respectiv (titlul de proprietate cu tricolor)
- costul vi-l poate spune doar notarul intrucat se stabileste dupa grilele lor.
multumesc mult de raspuns;o sa consult si un notar din zona respectiva,cu multumiri balboianu alexandru