avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 585 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiune

doresc sa stiu ce acte sunt necesare ptr. dezbaterea succesiunii ptr. un teren extravilan de 1,5 ha. si cat costa taxele notariale
Cel mai recent răspuns: balbaianualexandru , utilizator 17:15, 10 Iunie 2016
Buna ziua,
- certificat deces pentru persoana pe care o succedati
- C.I. certificat de nastere, de casatorie si orice acte care sa dovedeasca ca sunteti mostenitor
- un martor
- acte de proprietate pentru terenul respectiv (titlul de proprietate cu tricolor)
- costul vi-l poate spune doar notarul intrucat se stabileste dupa grilele lor.
multumesc mult de raspuns;o sa consult si un notar din zona respectiva,cu multumiri balboianu alexandru

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Succesiune teoyorga teoyorga Ce pasi sunt de urmat si care sunt costurile in urmatoarea speta: tatal meu a decedat anul trecut in luna aprilie si detinea 3Ha teren arabil extravilan in ... (vezi toată discuția)
Mostenire cu bucluc. proprietar in titlul de proprietate din ... Loredana_Loredana Loredana_Loredana Mostenire cu bucluc. Proprietar in Titlul de Proprietate din 1995 Pe acest titlu de proprietate este o casa + intravilan si un teren extravilan. In urma ... (vezi toată discuția)
Indrumare succesiune mariaindre mariaindre Buna ziua. Va rog sa-mi spuneti care sint pasii de urmat in cazul succesiunii mostenirii de la parintii decedati (este vorba de casa parinteasca si 4 ha de ... (vezi toată discuția)