Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Constiuirea unui nou consiliu local
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Constiuirea unui nou consiliu local

După alegeri, până la sedinta de constituire a noului consiliu local se poate convoca vechiul consiliu local in sedinte? Care sunt prevederile legale in acest sens?
Consiliul local îşi exercită mandatul de la data constituirii până la data declarării ca legal constituit a consiliului nou-ales.
(art.38 din Legea 215/2001)