Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate CEC livret de economii cu dobanda si castiguri in ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

CEC livret de economii cu dobanda si castiguri in autoturisme

Buna ziua !
In anii 90 am avut si eu un CEC livret de economii cu dobanda si castiguri in autoturisme.Ani de zile am pastrat in sertar + de cateva ori a fost introdus si dobanda curente. Iar acum cand conform legii 19/2016 persoanelor fizice care au constituit depozite la Casa de Economii și Consemnațiuni C.E.C. – S.A. în vederea achiziționării de autoturisme, poate sa primesc despagubiri ...nu-l gasesc nicaieri livretul.
Ce pot sa fac ??? Oare dupa data de baza CEC-ul poate sa-mi dea o adeverinta ( copia livretului..) ca a existat livretul?? Sau ce pot sa fac ca sa dovedesz existenta CEC livret de economii cu dobanda si castiguri in autoturisme ?
Va multumesc tare mult daca ma ajutati !!
Se dau despagubiri numai acelora care au depus integral banii (70.000 lei vechi) pentru achizitionarea de autoturisme Dacia.
In prezent pentru livretele cu dobanda si castiguri in autoturisme nu se dau despagubiri.
Sunt ceva informatii, din pacate neconfirmate printr-o legislatie, referitor la aceste livrete.
www.avocatnet.ro/content/for...