Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Fotografii judiciare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Fotografii judiciare

Buna ziua, in ceea ce priveste administrarea de probe in cadrul unui proces civil, pot cere introducerea de catre parat respectiv ipj , a fotografiilor judiciare?
Cf. art 265 ncpc: Înscrisul este orice scriere sau altă consemnare care cuprinde date despre un act sau fapt juridic, indiferent de suportul ei material ori de modalitatea de conservare şi stocare.

Deci, puteti cere orice probe care sa fie utile instantei pentru solutionarea cauzei, sa fie pertinente si in stransa legatura cu acea cauza.