avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 613 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... redobandire permis de conducere auto 1
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

redobandire permis de conducere auto 1

Daca la un sofer ia fost anulat permisul acum 7-8 ani , dupa un dosar penal cu condamnare la inchisoare ptr. conducer sub influenta alcoolului si parasirea locului (executata atunci), acum in 2016 dupa atatia ani trecuti ,poate redobandi permisul cu chestionarul 13 raspunsuri bune din 15 , sau trebuie sa parcurga traseul: scoala de soferi apoi examen la sala si traseu?:O
Multumesc anticipat pentru raspuns.:(
Cel mai recent răspuns: vasile_sz , utilizator 08:35, 18 Iunie 2016
Permisul se redobandeste numai prin examen, proba scrisa 22/26 si proba practica. nu se mai face scoala de soferi.
Multumesc pentru raspuns.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Infractiuni privind circulatia pe drumurile publice oug nr. 195/2002 mary6 mary6 Buna seara.Datorita conducerii auto sub influenta alcoolului,existand o recidiva in urma cu aprox cinci ani,a fost retras permisul auto si hotararea instantei ... (vezi toată discuția)
Examen recuperare permis ionut74 ionut74 Buna ziua,am fost judecat pentru conducere sub influenta alcoolului si am primit amenda penala.Am inteles ca in 6 luni dupa achitarea amenzii penale pot da ... (vezi toată discuția)
Conducere cu o alcolemie de 0.87 fara accident alex1993 alex1993 buna ziua . in data de 23.12.2012 am condus sub influenta alcolului (0.87) in etilotest . am refuzat probele de sange deoarece nu stiam ce urmari poate avea . ... (vezi toată discuția)