Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... redobandire permis de conducere auto 1
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

redobandire permis de conducere auto 1

Daca la un sofer ia fost anulat permisul acum 7-8 ani , dupa un dosar penal cu condamnare la inchisoare ptr. conducer sub influenta alcoolului si parasirea locului (executata atunci), acum in 2016 dupa atatia ani trecuti ,poate redobandi permisul cu chestionarul 13 raspunsuri bune din 15 , sau trebuie sa parcurga traseul: scoala de soferi apoi examen la sala si traseu?:O
Multumesc anticipat pentru raspuns.:(
Permisul se redobandeste numai prin examen, proba scrisa 22/26 si proba practica. nu se mai face scoala de soferi.
Multumesc pentru raspuns.