Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Radiere masina
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Radiere masina

Buna ziua.
S-a vandut o masina cu contract de vanzare cumparare in iulie 2015. Noii propietari avea obligatia conform legii, ca in 30 de zile sa o transcrie, lucru care nu s-a intamplat.
Daca intre timp au circulat cu masina fara rovinieta, si s-au primit amenzi pentru aceasta, amenda venind la proprietarul care a vandut-o, acesta mai poate radia din circulatia pe baza contractului de vanzare cumparare autovehiculul?
Va multumesc si va doresc o saptamana placuta.
Cititi aceste articole/discutii :
[ link extern ] /

www.avocatnet.ro/content/for...