Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Constructie ilegala
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Constructie ilegala

Buna ziua,

Proprietarul (preot) nu vrea sa spuna ce fel de cladire va construi. Muncitorii spun ca este vorba fie despre o capela, fie "un asezamant social", orice ar insemna asta. Constructia va avea parter si etaj. S-a legat ilegal la apa si curent. A construit gard fara autorizatie si acum a inceput sapatura pentru o cladire noua lipita de gardul unora dintre vecini. Ce autoritati trebuie sesizate?

Multumesc!
Primaria . Ea trebuie sa emita autorizatie de construire pentru constructie si eventual gard.
Multumesc frumos!