Forum Discuţii juridice Achiziţii publice cum sa procedez
Discuție deschisă în Achiziţii publice

cum sa procedez

am 2 furnizori de produse alimente X si Y pe achizitie directa
X fara contract incheiat achizitionam produse pe baza de factura, comanda, referat si Y cu contract incheiat.
X ma instiinteaza ca nu mai poate sa onoreze comenzile. Dorim ca Y sa preia produsele lui X
Cum sa procedem in situatia data, incheiem un act aditional la contract cu introducerea noilor produse sau incheiem un nou contract pe noua legislatie?
procedura noua pentru a achizitiona produsele ce erau livrate de operatorul X
sa inchei un alt contract cu furnizorul Y sau un act aditional la contractul vechi cu introducerea noilor produse?
catalyna37, utilizator