avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 239 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Achiziţii publice cum sa procedez
Discuție deschisă în Achiziţii publice

cum sa procedez

am 2 furnizori de produse alimente X si Y pe achizitie directa
X fara contract incheiat achizitionam produse pe baza de factura, comanda, referat si Y cu contract incheiat.
X ma instiinteaza ca nu mai poate sa onoreze comenzile. Dorim ca Y sa preia produsele lui X
Cum sa procedem in situatia data, incheiem un act aditional la contract cu introducerea noilor produse sau incheiem un nou contract pe noua legislatie?
Cel mai recent răspuns: catalyna37 , utilizator 12:40, 24 Iunie 2016
procedura noua pentru a achizitiona produsele ce erau livrate de operatorul X
sa inchei un alt contract cu furnizorul Y sau un act aditional la contractul vechi cu introducerea noilor produse?
Ultima modificare: Vineri, 24 Iunie 2016
catalyna37, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Valoarea juridică a unei comenzi. ce lege reglementează raporturile comerciale dintre doi parteneri în situația vânzării-cumpărării unui produs? colina colina Va rog sa mă lămuriți daca o comanda făcută și sistată, pe motivul că persoana care a solicitat produsul respectiv ,la rândul lui a renunțat ,poate ... (vezi toată discuția)
Recuperare creanta QED QED Buna ziua, In calitate de persoana juridica (PFA), am primit (in scris) o comanda de la persoana fizica X pentru niste produse pe care le-am adus din import ... (vezi toată discuția)
Intermediar intre firma straina si clienti romani contra unui comision vrs4ever vrs4ever Buna ziua. Prezint urmatoarea speta: Am intrat in legatura cu un furnizor de electronice din Spania care cauta piata de desfacere in Romania. As dori sa ... (vezi toată discuția)