Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... salarii
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

salarii

Buna ziua,
Cum poate fi interpretat continutul art.1, al.1din OUG NR.20/2016 care modifica OUG nr.57/2015, in cazul personalului din primarii.La care nivel maxim se refera, in cadrul biroului sau al institutiei publice, pentru aceeasi incadrare ca si functie, grad, gradatie, vechime? De ex un inspector indiferent de specialitate dar cu acelasi grad, gradatie, vechime poate fi dus la nivelul colegului din alt compartiment cu salariul mai mare daca echilibrarea se face in cadrul institutiei?
Va multumesc!
Exilibrarea salariului pe institutie? Pai nu cred ca s-au gandit cei din guvern la salarizare unica pe institutie. Nu e la nivel de tara? Chiar asa oare vor creste sau nu cu 1 august salariile in primarie?