Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Conducere de firma in arest, situatia platilor
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Conducere de firma in arest, situatia platilor

Buna ziua,

Am si eu o situatie mai deosebita. Firma sotului meu are contract de colaborare/prestari servicii cu o alta firma, a carei conducere am aflat ca a fost arestata preventiv pentru niste fapte de evaziune fiscala/spalare de bani/prejudiciere a bugetului statului.
Firma respectiva avea deja datorii destul de mari catre firma noastra.
Data fiind situatia lor, mai pot avea speranta ca acestia sa achite restantele catre noi?
Din pacate prea multe detalii nu stim nici noi, doar ceea ce am gasit in presa, pentru ca cei ramasi responsabili in firma nu comunica decat strict la nivel de comenzi de lucru.
Va multumesc anticipat
~ Conținut șters la cerere ~