Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Conducere cu permis suspendat
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Conducere cu permis suspendat

In perioada de supraveghere de 2 ani ,cu o condamnare la 8 luni cu suspendare pentru conducere cu alcolemie peste 0,8,este suspect pentru conducere fara carnet si cu 1.7 alcolemie. Poate sa primeasca o condamnare cu suspendare ?
Nu a facut accident si nici pagube .
Multumesc !
Condamnare cu suspendare n se poate.

Sa încerce sa își angajeze avocat și poate scăpa fără condamnare dacă nu e trimis în j7decata.
E foarte greu în ziua de azi datorita modificărilor legislative dar e singura șansă ca sa nu ajungă la închisoare.

Se pot face și alte calcule dar nu le -am făcut.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Buna ziua!

Sub nicio forma nu mai poate primi cu supendare. Se revoca vechea suspendare, si se aduna noua pedeapsa.

Cu stima.
Multumesc !