Forum Discuţii juridice Executare silită Proprire cont girant
Discuție deschisă în Executare silită

Proprire cont girant

Buna dimineata. Sunt giranta la un CAR,titularul creditului nu a platit de cateva luni bine creditul si este dat in executare silita. As dori sa stiu daca la giranti se pune proprire doar pe salar sau si pe conturile personale. Va rog din suflet sa ajutati cu un raspuns.
O zi buna!
Se pune poprire pe toate conturile.
si daca fac angament de plata la executor tot se mai pune proprirea?
In aceasi situatie sunt si eu.. Daca CAR la care trebuie sa dati bani accepta intelegerea atunci se ridica poprirea.La mine nu a acceptat asa ca....