avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 469 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... cardul european de sanatate
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

cardul european de sanatate

cardul european de sanatate acopera cheltuielile in cazul unui deces survenit in afara tarii(in UE)?
Cel mai recent răspuns: Adolfina Pop , Consultant fiscal 08:15, 6 Iulie 2016
Buna ziua, Cardul european de sanatate nu acopera aproape nimica. Deci nu acopera chelt. unui eventual deces in afara tarii. O asigurare de vreo 35 -40 lei acopera si asa ceva.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asigurare de sanatate popanaid popanaid Buna dimineata, va rog sa-mi spuneti , daca societatea la care sunt angajat ma trimite in delegatie intr-o tara din UE pentru o perioada de trei saptamani, ... (vezi toată discuția)
Plata cass - contract in tara, lucru in afara tarii gollum13 gollum13 Va rog sa-mi spuneti daca/in ce conditii asigurarea de sanatate platita in tara acopera eventuale riscuri de sanatate in alta tara din UE. E vorba de un ... (vezi toată discuția)
Asigurare de sanatate pentru un cetatean italian casatorit cu o romanca kapena kapena Buna ziua. Sunt casatorita cu in cetatean italian in Italia.Ne-am mutat temporar in Romania,unde s-a intamplat sa aiba nevoie de o interventie chiurgicala.As ... (vezi toată discuția)