Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... cardul european de sanatate
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

cardul european de sanatate

cardul european de sanatate acopera cheltuielile in cazul unui deces survenit in afara tarii(in UE)?
Buna ziua, Cardul european de sanatate nu acopera aproape nimica. Deci nu acopera chelt. unui eventual deces in afara tarii. O asigurare de vreo 35 -40 lei acopera si asa ceva.