Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cim durata determinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cim durata determinata

Buna ziua,
daca cim pe perioada determinata este pana la data de 06.07.2016, cu aceasta data inceteaza contractul sau ea figureaza ca ultima zi lucrata?
Multumesc.
Data incetarii c.i.m. = 06.07.2016

Data incetarii poate fi , dupa caz, zi lucrata sau zi nelucrata de catre salariat, avand in vedere parerile specialistilor.

Art. 2553 C.civ.
....
(3) Cu toate acestea, dacă este vorba de un act ce trebuie îndeplinit într-un loc de muncă, termenul se va împlini la ora la care încetează programul normal de lucru. Dispoziţiile Art. 2556 rămân aplicabile.