Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Copie certificata conform cu originalul
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Copie certificata conform cu originalul

In cazul mentiunii de pe actul depus in copie certificata conform cu originalul, mentiunea se insereaza cu litere de tipar sau nu are relevanta acest aspect? De asemenea, semnatura trebuie sa contina numele intreg a celui care il semneaza?
Nu are importanta daca se insereaza cu litere de tipar sau nu,se trec in clar numele si prenumele si se semneaza cu semnatura obisnuita.
Initial am crezut ca doar se semneaza. Deci se trece si numele si semnatura?