avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1188 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Cumpar apartament executat silit
Discuție deschisă în Executare silită

Cumpar apartament executat silit

Salut am o nelamurire vreau sa merg la o licitatie pentru un apartament.Ce fel de surprize pot avea daca castig licitatia .Mai trebuie sa mai dau si eu in judecata odata proprietari pentru a parasi locuinta ?Mai exact ce se intampla dupa ce sa castigat licitatia unui apartament de catre o persoana care sa prezentat la o licitatie?Multumesc pentru intalegere si astept un raspuns.
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 08:21, 8 Iulie 2016
Intra in responsabilitatea executorului judecatoresc sa desfasoare demersuri-inclusiv catre alte autoritatpolitie,jandarmi,pentru a va pune la dispozitie bunul mobil adjudecat
Dupa adjudecarea bunului imobil,executorul judecatoresc trebuie sa emita actul de adjudecare,dupa care adjudecatarul devine proprietarul bunului imobil
Adjudecatarul urmeaza sa introduca pe rol fiscal bunul imobil,sa solicite la ocpi sa se noteze in evidente dreptul de proprietate asupra apartamentului
La nivelul imobilului de locuit,adjudecatarul va trebui sa se inregistreze in cartea de imobil si sa verifice responsabil situatia financiara a imobilului daca exista eventuale debite in evidenta

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Punerea in posesie in urma castigarii licitatiei la o executare silita aronanica aronanica Am castigat licitatia la executarea silita a unui apartament.Care este procedura sa pot intra in casa? Nimeni nu ma lamureste clar ce trebuie sa fac, iar eu nu ... (vezi toată discuția)
Taxa de evacuare CriIT CriIT Salutare, Am castigat o licitatie a unui apartament urmand ca pana la data de 22 ianuarie sa il achit la executor. Fostii proprietari vor avea de incasat o ... (vezi toată discuția)
Apartament executat silit - cine suporta cheltuielile de intretinere? gabi_69 gabi_69 Buna ziua! Locuiesc intr-un apartament de 3 camere intr-un bloc cu 10 apartamente pe scara (3 si 4 camere). Apartamentul de pe acelasi palier cu mine (etaj 2) ... (vezi toată discuția)