Forum Discuţii juridice Executare silită Cumpar apartament executat silit
Discuție deschisă în Executare silită

Cumpar apartament executat silit

Salut am o nelamurire vreau sa merg la o licitatie pentru un apartament.Ce fel de surprize pot avea daca castig licitatia .Mai trebuie sa mai dau si eu in judecata odata proprietari pentru a parasi locuinta ?Mai exact ce se intampla dupa ce sa castigat licitatia unui apartament de catre o persoana care sa prezentat la o licitatie?Multumesc pentru intalegere si astept un raspuns.
Intra in responsabilitatea executorului judecatoresc sa desfasoare demersuri-inclusiv catre alte autoritatpolitie,jandarmi,pentru a va pune la dispozitie bunul mobil adjudecat
Dupa adjudecarea bunului imobil,executorul judecatoresc trebuie sa emita actul de adjudecare,dupa care adjudecatarul devine proprietarul bunului imobil
Adjudecatarul urmeaza sa introduca pe rol fiscal bunul imobil,sa solicite la ocpi sa se noteze in evidente dreptul de proprietate asupra apartamentului
La nivelul imobilului de locuit,adjudecatarul va trebui sa se inregistreze in cartea de imobil si sa verifice responsabil situatia financiara a imobilului daca exista eventuale debite in evidenta