Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Act aditional anulat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Act aditional anulat

Buna ziua, am si eu o intrebare, in cazul in care ma puteti ajuta.
Ce se intampla in cazul in care instanta anuleaza un act aditional in care salariatului i s-a marit salariul? Mentionez ca salariatul a primit deja salariile marite conform acelui act aditional. Conform instantei, salariatul revine la situatia precedenta acelui act aditional, dar intrebarea este daca salariatul trebuie sa restituie diferenta de bani din acea perioada.
Multumesc anticipat.
Da, salariatul va trebui sa restituie sumele primite in baza actului aditional anulat de catre instanta de judecata.