Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Un client îmi cere \"fișă partener\". Știe cineva ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Un client îmi cere "fișă partener". Știe cineva ce e aia?

Am înțeles că nu îi iese ceva în contabilitate, și cere fișe partener colaboratorilor. Eu am un PFA cu activitate minimă, în care țin eu contabilitatea. Știe cineva ce e aia "fișă partener" și dacă există în lege ceva ce să mă oblige să o trimit (din moment ce e greșeala și încurcătura lui)?
In fisa partener se vad facturile, chitantele si extrasele de banca ce au legatura cu acel partener.
Daca va este client atunci facturile pe care le-ati emis, chitantele sau incasarile in banca.
Daca va este furnizor atunci facturile de cumparare, chitantele sau platile in banca.
Diana.
Da, intocmiti acea fisa cum v-a recomandat in mesajul anterior si dati-o.
Se semneaza de contabil sau poate fi stampilata de firma?