avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 850 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Sumele inregistrate pe cheltuiala pot fi stornate
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Sumele inregistrate pe cheltuiala pot fi stornate

Buna ziua,

Daca am inregistrat o cheltuiala in anul curent, respectiv pe cont 635, impozit cladiri, iar peste 3 luni mi-a fost acordata scutirea de la plata impozitului pe cladiri si am cerut returnarea sumelor platite, cum ma pot scade de rulajul din cont 635 ?
Multumesc,
Cel mai recent răspuns: Cristina Mateescu , Consultant fiscal 13:19, 12 Iulie 2016
se face storno la inregistrarea initiala

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inregistrare comision returnat banca dutescu maria dutescu maria Buna ziua, va rog sa ma lamuriti si pe mine cum inregistrez returnarea comisionului de catre banca? Fac storno 627 =5121 cu minus dar pe urma in ce cont duc ... (vezi toată discuția)
Impozit pe cladiri luciapap luciapap Buna ziua.Am doua chitante: 1.pe care scrie taxa timbru 635=446 446=531 ? 2.impozit pe cladiri 635=446; ... (vezi toată discuția)
Eroare bilant 30.06.2011 demiankiki demiankiki Buna ziua Saptamana trecuta am depus bilantul si azi m-au sunat de la finante sa ma anunte ca s-a prelucrat bilantul depus dar cu ... (vezi toată discuția)