Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Sumele inregistrate pe cheltuiala pot fi stornate
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Sumele inregistrate pe cheltuiala pot fi stornate

Buna ziua,

Daca am inregistrat o cheltuiala in anul curent, respectiv pe cont 635, impozit cladiri, iar peste 3 luni mi-a fost acordata scutirea de la plata impozitului pe cladiri si am cerut returnarea sumelor platite, cum ma pot scade de rulajul din cont 635 ?
Multumesc,
se face storno la inregistrarea initiala