Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii concediu de maternitate
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

concediu de maternitate

Cf. Art 66 din CCMUN Societatea trebuie sa acorde salariatei diferenta dintre salariul de baza si indemnizatia la care are dreptul adica cei 15%. Aceasta prevedere este aplicabila pentru toate tipurile de angajatori?

Cum se procedeaza daca nu am acordat aceasta suma #-o . Se poate acorda retroactiv?

Multumesc!
Multumesc pentru raspunsuri!
E cam dificil sa fac rectificative din 2007(de cand am avut primul concediu de maternitate) pana in prezent. Au fost bilanturi depuse ... totusi sunt doi ani de atunci. Cred ca as putea sa acord sumele in prima luna de incetare a suspendarii .:D.. Cum vi se pare?
riscurile sunt destul de mici avand in vedere ca sumele sunt destul de mici........ :)
si eu as proceda la fel...... as acorda sumele la incetarea suspendarii.
riscurile sunt destul de mici avand in vedere ca sumele sunt nu sunt mari........ :)
si eu as proceda la fel...... as acorda sumele la incetarea suspendarii.