Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Intervenirea in situatuatii de conflict urmat de ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Intervenirea in situatuatii de conflict urmat de vatamare corporala!

Buna ziua. Am si eu o curiozitate... Acum o saptamana un prieten a intervenit intr-o bataie alaturi de alti 3 indivizi; si a ajuns sa bata un alt baiat . Acesta si-a scos certificat medico-legal si a depus plangere impotriva celor 4. Tin sa mentionez ca persoana despre careva povestesc(cea care a intrat in conflict alaturi de alti 3) este minor. dupa o solutionare a cauzei... un minor ar putea sa primeasca dosar penal pentru lovire???
Sa se inteleaga - mediere cu victima. Daca nu va fi dosar penal ptr: vatamare corporala cu intentie.
Minor inseamna pers. care are pana in 14 ani si nu raspunde penal.