Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... LEGEA 247/2005
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

LEGEA 247/2005

SE POATE RESTITUI IN BAZA LG.247/2005 UN TEREN INCLUS INTR-O STATIUNE DE CERCETARE ,LIBER, FARA CONSTRUCTII, FARA CULTURI?AM FACUT CERERE DE RESTITUIRE SI AVEM CA DOVADA COPIA DUPA UN REGISTU AGRICOL CA AM FOST PROPRIETARI PANA IN 1963.IN BAZA LEGII 18/91 S-A EMIS UN TP. PENTRU CATEVA SUPRAFETE DE TEREN AVUTE INAINTEA COLECTIVIZARII.TOTATUL RESTITUIT ,PT. CARE S-A EMIS SI TP.ESTE MAI MIC CU 1 HA FATA TERENUL AVUT ANTERIOR.LA SOLICITARILE NOASTRE ANTERIOARE CATRE COMISIA DE APLICARE A LEGII 18 ,IN CARE MENTIONAM LIPSA UNEI SUPRAFETE DE TEREN DE 1 HA, NI S-A ELIBERAT INITIAL O ADEVERINTA DIN CARE REIESEA CA NI SE RECONSTITUIE IN BAZA LEGII 1 SUPRAFATA DE 1 HA.APOI S-A ELIBERAT UN AL DOILEA TP. PT. EXACT SUPRAFATA DE 1 HA, DAR PE UN AMPLASAMENT DIFERIT. AM REFUZAT 3ANI RIDICAREA TP. (AL 2 LEA TP.).IAR ACUM VREM SA PROFITAM DE LG 247/2005 CA SA NI SE RESTITUIE TERENUL CARE FACE PARTE DIN STATIUNEA DE CERCETARE ,CHIAR PE VECHIUL AMPLASAMENT.PUTEM AVEA CASTIG DE CAUZA?

aceeasi problema o am si eu numai ca omul meu are deja 2 titluri de propriatate pe supr. expropriata numai ca in alt amplasament .ce ai reusit sa faci?