avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 730 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... LEGEA 247/2005
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

LEGEA 247/2005


SE POATE RESTITUI IN BAZA LG.247/2005 UN TEREN INCLUS INTR-O STATIUNE DE CERCETARE ,LIBER, FARA CONSTRUCTII, FARA CULTURI?AM FACUT CERERE DE RESTITUIRE SI AVEM CA DOVADA COPIA DUPA UN REGISTU AGRICOL CA AM FOST PROPRIETARI PANA IN 1963.IN BAZA LEGII 18/91 S-A EMIS UN TP. PENTRU CATEVA SUPRAFETE DE TEREN AVUTE INAINTEA COLECTIVIZARII.TOTATUL RESTITUIT ,PT. CARE S-A EMIS SI TP.ESTE MAI MIC CU 1 HA FATA TERENUL AVUT ANTERIOR.LA SOLICITARILE NOASTRE ANTERIOARE CATRE COMISIA DE APLICARE A LEGII 18 ,IN CARE MENTIONAM LIPSA UNEI SUPRAFETE DE TEREN DE 1 HA, NI S-A ELIBERAT INITIAL O ADEVERINTA DIN CARE REIESEA CA NI SE RECONSTITUIE IN BAZA LEGII 1 SUPRAFATA DE 1 HA.APOI S-A ELIBERAT UN AL DOILEA TP. PT. EXACT SUPRAFATA DE 1 HA, DAR PE UN AMPLASAMENT DIFERIT. AM REFUZAT 3ANI RIDICAREA TP. (AL 2 LEA TP.).IAR ACUM VREM SA PROFITAM DE LG 247/2005 CA SA NI SE RESTITUIE TERENUL CARE FACE PARTE DIN STATIUNEA DE CERCETARE ,CHIAR PE VECHIUL AMPLASAMENT.PUTEM AVEA CASTIG DE CAUZA?

Cel mai recent răspuns: dinata , utilizator 22:07, 17 Noiembrie 2005
aceeasi problema o am si eu numai ca omul meu are deja 2 titluri de propriatate pe supr. expropriata numai ca in alt amplasament .ce ai reusit sa faci?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Modificare titlu de proprietate ContSters115731 ContSters115731 Bunica mea si fratele acesteia au avut in proprietate fiecare o parcela de cate 900 mp fiecare, mostenire de la parintii lor, deci l800 in total.Prin anii ... (vezi toată discuția)
Ce modificari substantiale aduce legea nr.247/2005 legii nr.1/2000 dinata dinata AM 2 TP ELIBERATE IN BAZA LEGII NR1 , PE SUPRAFATA EXPROPRIATA INSA NU IN AMPLASAMENTUL INITIAL.IN BAZA LEGII NR. 247/2005 POT SA ANULEZ CELE 2 TP SI SA OBLIG ... (vezi toată discuția)
Plafonul maxim al suprafetei de teren ce poate fi in proprietatea unei persoane fizice eusiatat eusiatat Legislatia prevede un plafonul maxim al suprafetei de teren ce poate fi in proprietatea unei persoane fizice sau juridice? Daca da puteti, va rog, sa-mi ... (vezi toată discuția)