Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Inregistrare functionari publici in REVISAL
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Inregistrare functionari publici in REVISAL

Va rog sa ne lamuriti daca de la 1 august 2016 toate entitatile publice, inclusiv cele deconcentrate, vor inregistra in aplicatia REVISAL datele persoanelor care sunt functionari publici .
Multumesc!
~ Conținut șters la cerere ~
M-am interesat si la ITM, si mi-au confirmat ca se vor inregistra si functionarii publici. Dar dupa ce vor apare normele, metodologia si adaptarea aplicatiei.
Informati-i si pe cei interesati...
miculschi a scris:

.... si da, se vor inregistra si salariile functionarilor publici; la noi in institutie deja s-a hotarat acest lucru

Salariile se inregistreaza si acum in REVISAL pentru persoanele incadrate cu c.i.m., dar nu sunt vazute de toata lumea.
Din moment ce nu se pot vedea salariile cum se va stii care sunt functionarii cu salarii mici?
Nu se va sti acest lucru