avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 583 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Inregistrare functionari publici in REVISAL
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Inregistrare functionari publici in REVISAL

Va rog sa ne lamuriti daca de la 1 august 2016 toate entitatile publice, inclusiv cele deconcentrate, vor inregistra in aplicatia REVISAL datele persoanelor care sunt functionari publici .
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:05, 28 Iulie 2016
~ Conținut șters la cerere ~
M-am interesat si la ITM, si mi-au confirmat ca se vor inregistra si functionarii publici. Dar dupa ce vor apare normele, metodologia si adaptarea aplicatiei.
Informati-i si pe cei interesati...
miculschi a scris:

.... si da, se vor inregistra si salariile functionarilor publici; la noi in institutie deja s-a hotarat acest lucru


Salariile se inregistreaza si acum in REVISAL pentru persoanele incadrate cu c.i.m., dar nu sunt vazute de toata lumea.
Din moment ce nu se pot vedea salariile cum se va stii care sunt functionarii cu salarii mici?
Nu se va sti acest lucru

Alte discuții în legătură

Modificarile din codul muncii privind concediul de odihna vera_tardea vera_tardea Buna ziua, va rog sa imi precizati in ce masura modificarile aduse de Lg.12/2015, cu privire la concediul de odihna( perioada de 18 luni si faptul ca o ... (vezi toată discuția)
Modificari salariale institutii bugetare 01.08.2016 aureliangabriel aureliangabriel Buna ziua! 1 As dori sa stiu cum se efectueaza modificarile salariale pentru personalul contractual si functionarii publici incepand cu data de 01.08.2016, ... (vezi toată discuția)
Revisal introducere cim cata32 cata32 Se introduce in REVISAL doar personalul contractual dintr-o institutie publica? Dar functionarii publici si demnitarii? Salariatii care nu au fost introdusi ... (vezi toată discuția)