Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... complet de judecata contestatie in anulare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

complet de judecata contestatie in anulare

In cazul in care se va depune o contestatie in anulare impotriva unei hotarari pronuntata in recurs, completul de judecata care o va analiza va fi tot cel care a analizat si recursul?

Multumesc anticipat.
gabriela8, utilizator
Nu poate acelasi complet, s-ar incalca preved.art.41(1) NCPC.
Si totusi unde se judeca contestatia in anulare? Multumesc!
Contestatia in anulare se judeca tot de catre instanta de recurs.
De aceea ma si intrebam daca nu cumva aceasta va fi analizata de acelasi complet de judecata.
In cazul de fata contestatia in anulare se judeca de instanta de recurs dar, de alt complet decat cel care a judecat recursul.