Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Copil infiat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Copil infiat

Buna ziua eu ma m casatorit cu o femeie care avea 2 copii un baiat si o fata copii iam crescut de la 3 ani cand sau facut mari fata sa maritat si baiatul la 23 de ani la m infiat pe numele meu cand sa casatorit am stat impreuna si pe la varsta de 30 de ani neam certat si lam dat afara din imobil acolo au ramas toate lucrurile lui mobila,aparate electocasnice ,haine etc el are acte pe tot ce a cumparat acolo .Dupa 3 ani eu iam lasat fetei apartamentul si tot ce este in el .Intrebare el mai are vreun drept acolo?
valyyyyy, utilizator
Da, la ce a cumparat, le poate revendica de la noul proprietar.
Cum ati lasat casa fetei? ati lasat-o sa stea, i-ati vandut sau cum ?
Iam facut acte vanzare cumparare
Ma intereseaza daca el ma da in judecata isi poate redobandii lucrurile si numele lui din inainte
Dupa decesul dvs poate ataca actul de vanzare, deocamdata, isi poate revendica bunurile lui ca sunt ale lui.
Va multumesc