Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... acordul vecinului?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

acordul vecinului?

Vreau sa amenajez o baie in casa de la curte. Daca unul dintre peretii bai este comun cu vecinul, trebuie sa am acordul acestuia pentru amenajare?
Aerisirea ( cu ventilator ) este in curtea mea, la cel putin 60 cm de usa vecinului.
Multumesc pentru raspuns,
Mirela
Daca baia urmeaza sa fie amenajata in proprietatea dv,nu este necesar acordul vecinului