avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 953 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... acordul vecinului?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

acordul vecinului?

Vreau sa amenajez o baie in casa de la curte. Daca unul dintre peretii bai este comun cu vecinul, trebuie sa am acordul acestuia pentru amenajare?
Aerisirea ( cu ventilator ) este in curtea mea, la cel putin 60 cm de usa vecinului.
Multumesc pentru raspuns,
Mirela
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 00:10, 26 Iulie 2016
Daca baia urmeaza sa fie amenajata in proprietatea dv,nu este necesar acordul vecinului

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fereastra lumina si aerisire pe calcan (ce fel de?) dcgdcgdcg dcgdcgdcg Salutare tuturor, Doresc sa-mi deschid un gol de fereastra pe calcan la o baie care nu are fereastra la etajul casei mele. Golul de fereastra nu poate fi ... (vezi toată discuția)
Servitute shapy shapy #-oproblema este urmatoarea.In 1980 bunicul meu a construit o casa iar intr-unul din peretii acesteia aflati la limita fondului vecin a practicat o fereastra ... (vezi toată discuția)
Servitute lumina si aerisire mihaita11 mihaita11 Un vecin are peretele casei exact pe limita proprietatii si in acest perete si-a deschis o fereastra de baie pe care o tine tot timpul deschisa . Precizez ca ... (vezi toată discuția)