Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Instanta competenta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Instanta competenta

Buna dimineata ,

Am urmatoarea problema urgenta : contestatie la executare , respinsa la prima instanta , acum in apel ,nu s-a stabilit data de judecata , executorul emite publicatie , desi , apelul conform 468 , suspenda executarea , trebuie sa fac suspendarea executarii , pe art 719 - carei instante ma adresez , instantei de fond sau completului de apel ?

Multumesc mult si astept raspuns , cat de repede se poate ,

Multumesc mult ,

Dana
Buna ziua,
Este vorba de instanta de fond.