avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1235 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Instanta competenta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Instanta competenta

Buna dimineata ,

Am urmatoarea problema urgenta : contestatie la executare , respinsa la prima instanta , acum in apel ,nu s-a stabilit data de judecata , executorul emite publicatie , desi , apelul conform 468 , suspenda executarea , trebuie sa fac suspendarea executarii , pe art 719 - carei instante ma adresez , instantei de fond sau completului de apel ?

Multumesc mult si astept raspuns , cat de repede se poate ,

Multumesc mult ,

Dana
Cel mai recent răspuns: Gabriel Klein Kiritescu , utilizator 11:08, 1 August 2016
Buna ziua,
Este vorba de instanta de fond.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Suspendarea executarii in apel dana8 dana8 Buna seara , Am urmatoarea situatie urgenta : contestatie la executare , solutionata la fond , depun apel , in termenul prevazut de lege - se stie , ... (vezi toată discuția)
Art.468 , alin 5 aplicare steflea steflea Buna seara , Raspuns urgent pentru urmatoarele intrebari : 1. contestatie la executarea silita , respinsa la prima instanta , am declarat apel , in termenul ... (vezi toată discuția)
Admiterea excepției de incompatibilitate în apel atrage după sine retrimiterea și rejudecarea contestației la executare, sau nu ? steflea steflea Buna ziua , Situatie : contestatie la executare cu solicitarea suspendarii executarii silite , pe cale separata se solicita suspendarea provizorie a ... (vezi toată discuția)