Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire, deblocare cont
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire, deblocare cont

Buna ziua. Daca am doua popriri pe salariu si de la un alt executor mi s-a facut blocare de card unde imi intra ce ramane din salariu dupa popriri, se poate face ceva ca sa imi deblocheze cardul pentru ca eu nu mai am din ce sa traiesc? Ce demers trebuie sa fac? Multumesc.
Sa inteleg ca pot si eu sa iau de la servici fluturasul si sa il arat bancii ca mi se opreste deja o jumatate din salariu si ei sa poata sa imi dea cealalta jumatae? Multumesc
Va rog sa imi spuneti ce pot sa fac? Multumesc.
Cereți angajatorului o adresă în care să certifice faptul că vi se popriște la sursă 1/3 din salariu. În baza acestei adrese, banca va elibera restul de datorie.
sau, cereți executorului să facă această precizare către bancă.