Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Renegociere contract
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Renegociere contract

Buna ziua. Am incheiat un contract de prestari servicii IT cu o unitate de stat, contract ce se afla in desfasurare si care are ca valabilitate sfarsitul acestui an. Azi am primit din partea conducerii unitatii o adresa prin care se solicita o renegociere din punct de vedere financiar a contractului, pe baza contrangerilor bugetare ai a prevederilor legale in vigoare, spun ei. Ce ma nelamureste este faptul ca mi au cerut o oferta de pret pentru existentul contract si in care sa specific: val. cheltuielilor directe, a cheltuielilor indirecte, taxe si impozite aferente, marja de profit, tariful fara tva si cu tva si sa anexez cetificat fiscal provind plata contributiilor sociale, lista cu personalul propus pentru indeplinirea contractului si cv ul acestora......etc. Este legal asa ceva? Aceste cerinte tin de o oferta nou de pret nu de o renegociere, nu ?
Va multumesc!
ccwork, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~