Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozit pe teren
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozit pe teren

Buna ziua,
Va rog sa ma lamuriti.Am un contract de inchiriere pe un teren al primariei.Platesc chiria si taxa de folosinta.Anul acesta pe sumarul primit apare si impozit pe teren.Este corect sa mi se impuna sa platesc impozit pe un teren inchiriat? Teren al carui proprietar e Statul?
Multumesc!
Maria Sanda
Da, asa e legea.