Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... plangere contraventionala
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

plangere contraventionala

cale de atac impotriva incheierii de reexaminare.
am platit taxa de timbru dupa citare in procedura de regularizare insa am scris nr.dosarului in loc de 2716 , 1716 si astfel taxa de timbru a ajuns in alt dosar.instanta mi-a anulat cererea iar reexaminarea mi-a fost respinsa astfel ca am ramas cu amenda.ce mai pot face .O alta plangere se mai poate depune? sau contestatie in anulare la incheierea definitiva ?
Va multumesc pentru atentie.
titiana02, utilizator
In opinia mea nu aveti motive pt contestatie in anulare. In plus ati iesit si din termenul de contestare a procesului verbal de contraventie.
pot cere sa fiu repusa in termen astfel incat sa nu -mi fie ingradit accesul la justitie si dreptul la aparare cata vreme taxa de 20 de lei a fost achitata insa a ajuns intr-un alt dosar prin grija angajatilor instantei care a redirectionat taxa fiind inserat gresit nr.dosarului.