Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Proces verbal predare-primire - neindeplinit de ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Proces verbal predare-primire - neindeplinit de constructor

Salut!

Am cumparat apartament, platit, contract V-C semnat, totul ok. In procesul de predare primire s-au mentionat niste lucruri care trebuie rezolvate de catre constructor pana la o data care a trecut deja...

Ce pot face in cazul asta? Vad ca nu au intentie sa isi onoreze responsabilitatile.
Puteti sesiza Protectia consumatorului in scris cu nr. de inregistrare/ data.
Mai sigur este sa deschideti actiune in instanta impotriva firmei/ constructorului/ dezvoltatorului cu care ati semnat contractul de vanzare-cumparare si sa cereti rezolvarea celor mentionate in PV precum si daune materiale si/ sau daune morale.