Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Cod EORI
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Cod EORI

Buna ziua,

Va rog sa-mi spuneti daca pentru facturile de advertising pe care le primim de la Google si Facebook suntem obligati, ca societate, sa solicitam codul EORI de la vama. Suntem obligati sa le raportam si altundeva in afara de autoritatile din Romania?
Pentru marfuri importate in RO din UE trebuie cod EORI?

Va multumesc!
Facturile de advertising, sunt facturi de prestari servicii- deci nu tre sa obtineti numarul EORI. Pentru marfurile achizitionate intracomunitar trebuie sa obtineti nr EORI.