Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Este oblicatoriu ca o persoana juridica sa aiba cont ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Este oblicatoriu ca o persoana juridica sa aiba cont in banca?

Buna ziua, spuneti-mi si mie , va rog, daca este obligatoriu ca o persoana juridica sa aiba cont in banca, mentionez ca am avut doi ani de la infiintare insa dupa terminarea lor plateam comisioane f mari la banca si cum nu folosim contul absolut deloc, l-am inchis.Mentionez ca am intrebat contabila daca e ok si mi-a zis ca da. In prezent un urma unor discutii cu terte persoane am inceput sa ma ingrijorez si vreau sa stiu sigur daca ar fi o problema asta. Noi avem servicii si primim numai cash. Multumesc frumos!
cristinaelena88, utilizator
Nu exista o astfel de obligatie.
Daca aveti numai operatiuni in numerar, de valori mici, nu aveti nevoie de cont bancar.
Va multumesc mult, nu avem valori mari si nici nu avem atatea contracte pe cat ne-am fi dorit. O zi frumoasa!