Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Fonduri nerambursabile pentru ONG
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Fonduri nerambursabile pentru ONG

Buna ziua,

As dori sa stiu daca se pot accesa fonduri nerambursabile pentru infiintarea unui ONG pentru copiii cu dizabilitati.

Va multumesc!

Fonduri nerambursabile pentru infiintarea efectiva a ong-ului nu se pot solicita. Il infiintati dumneavoastra impreuna cu alte persoane interesate, desfasurati o perioada de timp activitati pe ong pentru diferite persoane si abia dupa aceea, cand veti avea si ceva exprienta si cand identificati clar o anumita problema pe care sa incercati s-o rezolvati si cu ajutorul acelor bani (pe langa cei atrasi de ong din alte surse) abia atunci va cautati liniile deschise in acea perioada si la care veti putea depune cererea de finantare.