avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 635 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... teava gaz
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

teava gaz

Buna seara,



Normal..iar am o problema..si am nevoie groaznic de mare de dvs.
Vreau sa pun centrala (mama vrea). Suntem 10 pe scara...6 au centrala 4 nu. Din cei 6, 3 in tara 3 in strainatate. Din cei trei ramasi, doi au semnat ..contractost...unul e mai cu mot...vrea 500 ron...
E normal sa ceara atat??? Spune ca pe el l-a costat totul 4800 acum 10 ani...( de mentionat ca a fost al 3lea care a pus centrala si nu a tras el toata instalatia... dar nici nu are actele....



Cei de la Gaze..spun ca nu mai e necesara declaratia aceea pe proprie raspundere...


Va rog mult un raspuns, am incredere ca ma veti ajuta, cum ati facut-o de fiecare data...

Multumesc frumos din tot sufletul! :((
Ultima modificare: Luni, 29 August 2016
roox_me, utilizator
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 22:02, 29 August 2016
Atat timp cat vecinul pretinde o suma fara insa sa poata justifica pretentia,este evident ca nu are temei legal iar actiunea acestuia este la limita legi
Daca vecinul in cauza nu a tras el instalatia initiala,nici nu a suportat integral c/v
Legal dv va revin obligatii de plata fata de cei care au suportat initial instalarea instalatiei de alimentare parte comuna
Incercari sa solutionati direct cu presedintele de asociatie care ar trebui sa cunoasca concret participatia financiara a locatarilor care s-au bransat ulterior

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea privind bransamentul la gaze la bl cu 8 etaje postelnicu_elena2000 postelnicu_elena2000 buna ziua presedinte de asociatie de proprietari am dori sa ne bransam la conducta de gaze care este la et 7 eu locuiesc la et 8 intrebarea este daca este ... (vezi toată discuția)
Obstructionare racordare la reteaua de gaz metan del_gf del_gf Doresc sa-mi instalez o centrala termica si pentru aceasta trebuie sa ma racordez la instalatia de gaze naturale din scara blocului. Aceasta este realizata de ... (vezi toată discuția)
Racordare teava gaz geminus geminus Buna ziua locuiesc la etajul al II-lea al unui imobil cu sase apartamente pe scara.(2 per etaj) Doresc instalarea unei centrale de apartament si racordarea la ... (vezi toată discuția)