Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... teava gaz
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

teava gaz

Buna seara,

Normal..iar am o problema..si am nevoie groaznic de mare de dvs.
Vreau sa pun centrala (mama vrea). Suntem 10 pe scara...6 au centrala 4 nu. Din cei 6, 3 in tara 3 in strainatate. Din cei trei ramasi, doi au semnat ..contractost...unul e mai cu mot...vrea 500 ron...
E normal sa ceara atat??? Spune ca pe el l-a costat totul 4800 acum 10 ani...( de mentionat ca a fost al 3lea care a pus centrala si nu a tras el toata instalatia... dar nici nu are actele....

Cei de la Gaze..spun ca nu mai e necesara declaratia aceea pe proprie raspundere...

Va rog mult un raspuns, am incredere ca ma veti ajuta, cum ati facut-o de fiecare data...

Multumesc frumos din tot sufletul! :((
roox_me, utilizator
Atat timp cat vecinul pretinde o suma fara insa sa poata justifica pretentia,este evident ca nu are temei legal iar actiunea acestuia este la limita legi
Daca vecinul in cauza nu a tras el instalatia initiala,nici nu a suportat integral c/v
Legal dv va revin obligatii de plata fata de cei care au suportat initial instalarea instalatiei de alimentare parte comuna
Incercari sa solutionati direct cu presedintele de asociatie care ar trebui sa cunoasca concret participatia financiara a locatarilor care s-au bransat ulterior