Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Amenda penala
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Amenda penala

O amenda penala se plateste dupa ce trec cele 20 zile in care se poate face recurs si dupa ce primesti hotararea definitiva sau in 20 zile de la primirea ordonantei?
dupa ramanerea definitiva a sentintei, ai un termen de 3 luni pentru a fii achitata integral sau prin cerere la judecatorul executor in rate pe o durata de maxim 2 ani.