Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... imputernicire la notariat si la judecatorie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

imputernicire la notariat si la judecatorie

Care este continutul unei imputerniciri pentru judecatorie pentru mine , din partea unui var de-al meu ? Vreau sa-l reprezint la rezolvarea unei succesiuni pentru bunicul nostru .
Va fi valabila si la notariat ?
daca nu specificati in procura nu va fi valabila si pt notariat.
Pentru judecatorie, procura trebuie sa fie speciala, cu mentionarea exacta a numarului de dosar si a instantei de judecata la care il reprezentati.

multumesc