Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Firma debitoare in insolventa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Firma debitoare in insolventa

Buna ziua ,

Am introdus la executare la un BEJ un BO refuzat de banca firmei debitoare .Intre timp firma a intrat in insolventa .Timp de 3 luni nu am primit nici un raspuns de la BEJ , pe motiv de vacanta . Când in sfarsit am luat legatura cu acestia mi s-a comunicat ca firma debitoare este in insolventa , sa ma adresez administratorului judiciar . Acesta mi-a comunicat ca este tarziu sa ma mai inscriu la masa credala .
Oare cum reusesc eu sa mai recuperez banii ? Totusi as dori sa stiu cine se face responsabil de aceste intarzieri .

Multumesc
Formulati o cerere de inscriere la masa credala si o cerere de repunere in termen spre a fi inscris la masa credala. Motivati de ce sunteti in intarzaiere si este posibil sa vi se admita cererile.
Buna ziua .Adresati-va lichidatorului judiciar si instantei de judecata , pentru introducerea creantei dvs.in masa credala, daca nu este prea tarziu.Cu stima, Marius Bote .