Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Vechime in specialitate necesare exercitarii functiei ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Vechime in specialitate necesare exercitarii functiei publice

Buna ziua. Am o diploma de inginer si o vechime de 13 ani in sistem bancar (nu am profesat ca inginer pana acum). Am de asemenea si o diploma de absolvire a unui master de management financiar bancar obtinuta in timpul activitatii in sistemul bancar. DE curand sunt functionar public iar Intrebarea este daca vechimea din sistemul bancar incepand cu momentul obsolvirii masterului (Management financiar bancar) poate fi considerata vechime in specialitate necesare exercitarii functiei publice.
Pe ce functie lucrati ca functionar public? In ce domeniu de activitate?