avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1007 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Fondul de Garantare a ASIGURATILOR
Discuție deschisă în Executare silită

Fondul de Garantare a ASIGURATILOR

Buna!Am depus la FGA cerere de despagubire pt daune in urma unui accident asigurat de ASTRA, in urma deciziei judecatoresti XXXXXX.Dupa cinci luni inca astept, exista posibilitatea executarii silite?Cum se procedeaza?Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Fănel Plopeanu , Consultant asigurari 08:30, 9 Septembrie 2016
Pentru FGA nu există un termen ferm ca la asigurători. Va trebui să așteptați, bani există, e doar o problemă de administrare volume mari de plăți cu resurse limitate de HR.

Succes!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Astra asigurari plata dauna in italia recuperaretvaextern recuperaretvaextern am urmatorul caz cu implicare Astra Asigurari si nu am inca idee de rezolvare a unei hotarari judecatoresti. Speta s-a judecat in italia si desi ( ca ... (vezi toată discuția)
Asigurarea astra oana192 oana192 buna ziua.. am facut si eu un accident cu masina ....eufiind vinovata. si am asigurarea de la astra... cum se procedeaza?am aflat ca , constatatorul de la ... (vezi toată discuția)
Rca astra ioana001 ioana001 Buna seara, am avut un accident de masina acum ceva timp, iar persoana care a cauzat accidentul este asigurat ASTRA. Cei de la Astra au respins dosarul, ... (vezi toată discuția)