Forum Discuţii juridice Executare silită Fondul de Garantare a ASIGURATILOR
Discuție deschisă în Executare silită

Fondul de Garantare a ASIGURATILOR

Buna!Am depus la FGA cerere de despagubire pt daune in urma unui accident asigurat de ASTRA, in urma deciziei judecatoresti XXXXXX.Dupa cinci luni inca astept, exista posibilitatea executarii silite?Cum se procedeaza?Va multumesc!
Pentru FGA nu există un termen ferm ca la asigurători. Va trebui să așteptați, bani există, e doar o problemă de administrare volume mari de plăți cu resurse limitate de HR.

Succes!