Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie anticipata

Buna ziua .Daca optez pentru pensionarea anticipata mai am drept sa lucrez in Romania sau in alta tara din UE?Multumesc anticipat pentru raspuns.
~ Conținut șters la cerere ~
Buna ziua deci sa inteleg ca daca ma angajez in alta tara trebuie sa renunt la pensia anticipata?
Dar de ce, fostii militari, functionari ... care au iesit la pensie la 45-50 de ani ( poate si cu salarii compensatorii) se pot angaja si noi, ceilalti, nu putem obtine nici un venit ???Nu mi se pare corect, mai ales pentru cei ce au muncit in mediul privat si au contribuit la venitul statului!
eelenastan, utilizator