Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Este valabil un contract de colaborare fara datele de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Este valabil un contract de colaborare fara datele de identificare ale firmei si fara stampila/semnatura ?

Salut.

Este valabil un contract de colaborare in conditiile in care este specificat doar numele firmei insa nu exista alte date ale acesteia (CUI, J, sediu, capitalul social) ? De asemenea, exista si foarte mult greseli in scriere si numele meu nici macar nu este scris corect. Nu exista nici o semnatura sau o stampila a firmei. In cazul in care acest contract nu are aceste lucruri, inseamna ca am fost angajat la negru, nu ?

Multumesc anticipat.
Solicitati detalii la departamentul de resurse umane. Greselile pot fi materiale, dar societatea trebuie sa treaca in contract datele de identificare.