Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... scuturarea covoarelor de la balcon
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

scuturarea covoarelor de la balcon

vecina de deasupra mea zilnic isi scutura presurile,covoarele,lenjeria de pat si alte mizerii pe geam,fix la mine in balcon....ce pot face va rog?I am expus situatia si mi a raspuns ca daca nu mi convine sa ma mut!:(:(:(:(
aceas problem o am si eu... nu stiu ce sa fac ca legi nu prea sunt pentru bunul simt cu toate ca ar trebui sa fie
Sesizati oficial presedintele de asociatie
degeaba.. am facut`o demult
Asa este. Ce sa faca presedintele, sincer, ce masuri poate lua?
Bunul simt nu este. Cred ca aflati intr-o situatie in care o vecina nu mai stie cum sa iasa in evidenta...
Parerea mea este sa notificati politia locala, in scris, in dublu ex. - luati nr. de integistrare. Ca si amuzament, va pot spune ce a facut un vecin, aflat intr-o situatie ca a dvs. - probabil dupa ce a vorbit cu vecina, a anuntat presedintele, a anuntat politia si - nimic... Si-a confectionat niste carlige din otel si atunci cand vecina isi scutura un pres de la bucatarie cu fel de fel de mizerii, a ridicat carligul, presul s-a prins si a ramas blocat. Nu va spun ce a urmat... Metoda a fost incununata de succes, adica vecina s-a lecuit. Definitiv !!
am sa ma duc si la politia locala pana la urma sa vad ce pot face desi nu cred ca o sa rezolv ceva