Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... revenire anticipata din concediu fara plata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

revenire anticipata din concediu fara plata

Buna ziua.
Un salariat din cadrul firmei a solicitat 3 luni concediu fara plata pentru interese personale. Dupa 1 saptamana a solicitat incetarea concediului fara plata si revenirea la locul de munca. Pe locul de munca al persoanei in cauza nu a fost angajata alta persoana.
Salariatul poate reveni sau trebuie sa astepte terminarea perioadei pentru care a facut solicitarea.
Multumesc.
Poate reveni in activitate inaintea expirarii perioadei pt care a fost solicitat cfp mai ales ca pe postul temporar vacant nu s-a facut o incadare si angajatorul este de acord cu aceasta.