Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Altercatie in trafic
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Altercatie in trafic

Buna ziua,
In urma unei altercatii in trafic, am primit un pumn puternic in maxilar. M-am dezorientat pe moment, si individul a plecat. Am sunat la 112 si am anuntat incidentul. M-au sfatuit sa merg la politie imediat. Asta si am facut. Acolo mi s-a spus sa ma consulte un medic legist (aveam buza de sus rupta si umflata). Am fost a 2-a zi la medic si am trecut comisia medicala.Cu certificatul dat am pus o plangere la politie. A trecut jum de an si am fost chemat la identificare. Am recunoscut infractorul si am povestit imprejurarile. (eu nu coborasem din masina sa ma iau la bataie, au fost niste replici la care a urmat pumnul) A mai trecut ceva timp si am fost chemat iara la sectie.
Dl politist mi-a zis ca nu poate face nimic ca nu exista camere de vedere, si ca nu am martori. Ca l-a audiat pe individ, si ca el mentionase ca pe data ceea nu era pe bulevard si nu ciruclase cu masina

Intrebare : Ce ramane de facut ? Si cum individul poate sa fie pedepsit ?
Multumesc
E greu de spus.
Se poate ca polițistul sa aibă dreptate.
Mergeți sa studiați dosarul ca sa va lămuriți mai bine.