Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... O firma polueaza fonic
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

O firma polueaza fonic

Buna seara!
Acum ceva timp m-am mutat intr-un bloc din imediata apropiere a unei firme de betoane. Problema este ca, in fiecare zi, zgomotul produs de utilajele firmei este destul de deranjant. Intrebarea mea este: E legal pentru respectiva firma sa isi desfasoare activitatea astel? Tot aud discutii intre vecini, insa nimeni nu are un raspuns concret.
Buna ziua,
Atata timp cat firma respecta prevedrile legale nu aveti ce face.
Daca stateati langa un aeroport ce faceati?
Gabriel Klein Kiritescu, utilizator
Av. Gabriel Klein Kiritescu a scris:

Buna ziua,
Atata timp cat firma respecta prevedrile legale nu aveti ce face.
Daca stateati langa un aeroport ce faceati?

Cred ca aveti dreptate. Insa sunt curios daca firma chiar respecta prevederile legale. Am inteles ca astfel de firme trebuie sa isi desfasoare activitatea la o anumita distanta fata de un bloc locuit.