Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie pentru al 2-lea copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie pentru al 2-lea copil

Am si eu o problema urgenta.Sotia beneficiaza de indemnizatie din aprilie 2008.Pe 17.08.2009 a nascut iar si vreau sa stiu daca pot intra si eu in cresterea copilului pentru al doilea copil
Lgea permite ambilor parinti sa obtina concediu pentru cresterea copilului, numai ca in cazul dv. acest drept ar umra sa fie solicitat dupa expirarea concediului postnatal al sotiei