Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Varsta la care un copil poate lua o decizie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Varsta la care un copil poate lua o decizie

- baiatul meu are 19 ani , prietena lui are 16 ani si a ramas insarcinata , niciunul nu vrea sa renunte la copil , amindoi sint liceeni . _ intrebare - in cazul in care parintii fetei s-ar ipotrivi , casatoriei s-au convituiri impreuna a accestora , fata ar putea sa aiba dreptul de a lua o decizie ?
Eu nu cred ca esti femeie. O femeie nu ar spune asemenea lucruri. Pana acum 100 de ani, 16 ani era o varsta normala sa faci copii. Si as avea o intrebare pentru toti cei care citesc: De ce femeile produc ovule perfect functionale de la varsta de 12-13 ani? Ca sa se antreneze vre-o 6-10 ani sa produca ovule mai pregatite psihic??? Omenirea ignora programarile ancestrale si pregateste oamenii numai pentru a deveni bune animale de productie. Fiecare are dreptul sa hotarasca ce face cu viata si cu copilul nenascut.